הכנות לפני הקלטת שיר – איך להתכונן לפני שירה באולפן הקלטות?

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

אולפן ההקלטות של "אולפני לי-רון" פתוח לכולם: זמרים וזמרות מקצועיים או אנשים המעוניינים להקליט שיר לאירוע ואינם זמרים כלל. בין אם אתם זמרים מקצועיים או מחפשים להקליט שיר לפני אירוע, מומלץ להתכונן לפני שירה באולפן עם אימוני קול וחזרה על המילים של השיר.
אז, אילו אימוני קול אפשר לעשות כהכנה לפני הגעה אל הקלטה באולפן? איך להתכונן לפני שירה באולפן הקלטות? למה לא צריך להיות זמר כדי להקליט שיר לאירוע? ואיך נראה התהליך המהנה של הקלטת שיר באולפן הקלטות מקצועי?

מומלץ אך לא חובה: אימונים לפני הקלטה באולפן הקלטות

אימוני קול טרם הקלטת שיר באולפן הקלטות יכולים להתאים לכולם: זמרים מקצועיים ואנשים שמגיעים להקליט שיר לכבוד אירוע ואינם זמרים בעלי יכולות ווקאליות גבוהות.
כמו חימום ואימונים קלים לפני ריצה, גם בשירה מומלץ לבצע מספר אימונים טרם ההקלטה וחימום מקדים כדי לשפר את היכולות הווקאליות שלכם, בכל רמת שירה וללא קשר למטרה שלשמה הגעתם להקליט שיר באולפן הקלטות מקצועי.

כדי להתכונן לפני שיר באולפן הקלטות מקצועי, ניתן להיעזר במספר תרגילים וטיפים בהכנות לפני הקלטת שיר:

  • חיזוק שרירי הבטן לצורך ביצוע טוב יותר של הסרעפת.
  • עברו על כל הסולמות מהנמוך לגבוה (אם אינכם מכירים את הסולמות, ניתן להיעזר במדריכים מוקלטים ביוטיוב)
  • מלאו את חלל הבטן באוויר והוציאו אותו את האוויר במהירות, חזרו על הפעולה מספר פעמים נוספות
  • שחררו את שרירי הפנים והלסת
  • חתמו את השפתיים וזמזמו צלילים ארוכים
  • אל תקליטו שיר במידה ואתם חולים (במיוחד בכאבי גרון)
  • יום לפני הקלטת שיר השתדלו לדבר כמה שפחות, אין לאמץ את הגרון ובמיוחד שלא באמצעות צעקות
  • בחרו שירים המתאימים לרמה הווקאלית שלכם ואינם מסובכים לביצוע
  • מאכלים מטוגנים ושתית אלכוהול לא מומלצים 24 שעות לפני ההקלטה

כל ההמלצות המופיעות בפניכם וטיפים נוספים אחרים אינם כללי חובה ומיועדים למי שמעוניין למקסם את היכולות והפוטנציאל המוזיקלי.
התרגילים והטיפים אינם קשורים לתהליך פיתוח קול אצל מורה פרטי ונועדו לכל אדם שבוחר להקליט שיר באולפן הקלטות.

שיר קאבר לאירוע: מחליטים על מילות השיר וחוזרים עליהן לפני ההקלטה

שינוי מילות השיר נפוץ בהקלטת שיר לאירוע בו המקליטים שיר לאירוע משנים כמה מילים כדי להתאים את השיר לאירוע ולאדם לו הם חוגגים, שינוי מילות השיר חייב להתאים ללחן ולקצב של השיר.
במידה ובחרתם להשאיר את מילות השיר המקוריות או לשנות אותן, מומלץ לעבור מספר פעמים על מילות השיר טרם ההקלטה ולנסות לשיר אותן כדי להרגיש בנוח יותר בזמן ההקלטה.
למרות ההמלצה החמה לחזור על מילות השיר, בזמן הקלטת השיר מילות השיר יופיעו מולכם ואין צורך לזכור אותם בעל-פה, ניתן להביא דף עם המילים ובמידה ושכחתם נוכל להדפיס עבורכם.

תיקון קול וזיופים – מרבית המקליטים שיר קאבר אינם זמרים

אם אתם חוששים להקליט שיר באולפן הקלטות מקצועי, רצוי שתפיגו את החשש שלכם עם העובדה שכמעט כל מי שמגיע להקליט שיר לאירוע אינו זמר.
אם אתם זמרים מסוגים שונים או אנשים שאינם זמרים ומעוניינים להקליט שיר לאירוע, עליכם לזכור כי כל הקלטת שיר באולפן ההקלטות של "אולפני לי-רון" מלווה במפיק מוזיקלי עתיר ניסיון בתחום, המפיק ילווה אתכם, יכוון אתכם ויחזור אתכם על האזורים בהם נדרשת חזרה גם אם זו נדרשת מספר פעמים.
אולפן ההקלטות מאובזר בציוד סאונד והקלטה מתקדמים המאפשרים איכות הקלטה ברמה גבוהה, בידוד אקוסטי איכותי למניעת רעשי רקע בזמן ההקלטה, בנוסף תוכנות עריכת סאונד מקצועיות מאפשרות למפיק המוזיקלי באולפן לערוך את קולכם ולתקן זיופים.

אחרי שקובעים יום הקלטה: נכנסים לאולפן ההקלטות המקצועי של "אולפני לי-רון"

כדי לקבוע יום הקלטה חשוב לבדוק כמה אנשים מגיעים להקליט שיר, הקליט שיר באולפן יכולה להתבצע בהקלטת יחיד, הקלטה זוגית ועד הקלטה קבוצתית.
לאחר שקבעתם את מספר המשתתפים, צרו קשר עם משרדי "אולפני לי-רון", נציגי האולפן יבררו אתכם מספר פרטים ויקבעו אתכם יום ושעת הקלטה.
במידה ואתם מעוניינים להפוך את השיר באולפן לקליפ, תוכלו לברר פרטים על כך עם נציגי האולפן.

אם בחרתם להתכונן לפני הקלטת שיר או שבחרתם להגיע ללא הכנה מוקדמת, חווית ההקלטה לא תיפגע.
הקלטת שיר באולפן הקלטות היא חוויה מהנה, בלווי המפיק המוזיקלי והיכולות המתקדמות של אולפן ההקלטות תוכלו להקליט שיר לכל מטרה.
בסיום ההקלטה המפיק המוזיקלי יעביר את התוכן הגולמי לחדר העריכה לצורך הוספת אפקטים ותיקון קול במידת הצורך.
בסוף התהליך תקבלו את שיר הקאבר האישי שהקלטתם, בביצוע שלכם ממש כמו הזמרים הגדולים.

תוכן עניינים