שירי חג שחשוב להכיר

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

תקופת החגים היא זמן לחגיגה, ואחת הדרכים לחגוג את החגים היא באמצעות מוזיקה. השירים הבאים עוסקים כולם בחגים היהודיים, אך כל מי שחוגג כל סוג של חג יכול ליהנות מהם.

השיר הבא הוא על חנוכה, הוא נקרא "נר לי דקיק" ופירושו "נר קטן ואהוב שלי". זהו שיר יפהפה על חשיבות המשפחה, האמונה והתקווה בעתות חושך.

בישראל יש הרבה שירים ששרים בחגים. חלק מהשירים הללו מושרים על ידי ילדים, חלקם על ידי מבוגרים וחלקם אף שרים על ידי שניהם.

השיר הישראלי "שיר לחגים" הוא שיר ששרים מבוגרים לציון כל חגי ישראל. המילים מדברות על כמה חשוב ליהודים להיות ביחד עם בני משפחה וחברים בתקופה זו של השנה.

התרבות הישראלית עשירה בחגים, משלוח מתנות, אוכל ושירים שונים. המוכרים שבהם הם יום העצמאות הישראלי, פסח וחג החנוכה.

## איזה שירי חג יש בישראל?

התרבות הישראלית עשירה בחגים ושירים שונים. המוכרים שבהם הם יום העצמאות הישראלי, ראש השנה, שבועות, פסח וחג החנוכה

שירים בחג פסח

פסח הוא חג יהודי המנציח את שחרור בני ישראל מעבדות במצרים העתיקה. הפסטיבל נמשך שמונה ימים ויש בו טקסים ומנהגים רבים. אחד הטקסים החשובים ביותר הוא שירת שירים.

השיר "דיינו" הוא אחד משירי הפסח הפופולריים בישראל, ידוע גם כשיר לכל החגים. המילים עוסקות בכך שכל מה שאלוהים עשה עבורנו מספיק, אנחנו לא צריכים שום דבר אחר, אבל הוא ממשיך לתת לנו עוד ועוד.

שירים בראש השנה

ראש השנה הוא חג יהודי המציין את תחילת השנה החדשה. החג נמשך יומיים והוא נחגג באכילת תפוחים טבולים בדבש ושירת שירים.

ראש השנה הוא ראש השנה היהודי וזה גם זמן לחגיגה, שירה והענקת מתנות לחגים. העם היהודי שר שירים במהלך ליל הסדר של ראש השנה בשילוב מזון כדי לחגוג את המאורע המשמח הזה.

את החג מציינים במאכלים מסורתיים כמו תפוחים טבולים בדבש לסמל מתיקות ורימונים לסמל פוריות בשילוב שירים ושמחה רבה בשולחן האוכל.

שירי חנוכה מפורסמים

החג ידוע גם כחג האורות משום שהוא מנציח את הנס שקרה כאשר צנצנת שמן בודדת נשרף במשך שמונה ימים במקום יום אחד בלבד, כפי שנחזה על ידי אויבי יהודה המכבי.

להלן כמה שירי חנוכה מפורסמים – השירים מושרים בעברית, אך ניתן לתרגם אותם גם לאנגלית. שירי חנוכה המפורסמים ביותר הם: "מעוז צור", "אליהו הנביא", "חג קלה חכמה", "אבינו מלכינו" ועוד רבים וטובים.

הפסטיבל נמשך שמונה ימים ולילות, כאשר כל לילה מהווה הזדמנות להדליק נר בחנוכייה.

שיר החנוכה המפורסם ביותר הוא "מעוז צור" (סלע העידנים). הוא הולחן על ידי הרב שלמה קרליבך, שנולד בברלין ב-1924 ונפטר ב-1994.

השיר תורגם לשפות רבות ומושר על ידי אמנים רבים ושונים. אמנית אחת כזו היא ג'ודי קולינס, שהקליטה אותו עבור אלבומה "In My Life" משנת 1968.

תוכן עניינים