מה ההבדל בין גיטרה אקוסטית, קלאסית וחשמלית ?

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

עולם הגיטרות הוא עולם ומלואו יש כל כך הרבה סוגים וכל כך הרבה אפשרויות, יש את הגיטרה הקלאסית הבנויה מעץ ומשלבת בתוכה תיבת תעודה אשר מאפשרת לצלילים לבקוע מבעדו כאשר הנגן פורט על המיתרים, המיתרים של הגיטרה הקלאסית עשויים מניילון שמעניק לצלילי הגיטרה סאונד רך ועגול גיטרה זו היא הגיטרה הראשונה שהומצאה.

הגיטרה האקוסטית הגיע אחרי הקלאסית, היא מאוד דומה לגיטרה הקלאסית, כאשר ההבדל הבולט הוא סוג המיתרים, בגיטרה אקוסטית משתמשים במיתרי מתכת מה שמעניק לה סאונד הרבה יותר חד מזה של הקלאסית. בשלב מאוחר יותר התפתחה הגיטרה וכיום ניתן למצוא גיטרות אקוסטיות מוגברות.

הגיטרה החשמלית היא מעט יותר מודרנית, בגיטרה חשמלית מובנים פיקאפים אשר קולטים את התנודות של המיתרים העשויים ממתכת, ומשם מעבירים את הצלילים דרך מגבר אשר יוצר את הסאונד של הגיטרה.

אפשר להבין את מי שרוצה להתחיל לנגן על גיטרה ולא מבין מה הכי כדאי לו או מה הכי מתאים לו להתחיל איתו, ננסה לעשות מעט סדר בבלאגן עבור הגיטריסט המתחיל והמבולבל. בכל מקרה חשוב לומר שכל בחירה שתעשו וכל כלי שתבחרו הוא עולם בפני עצמו.

הסבר על סוגי הגיטרות הקיימות

גיטרה קלאסית

בדרך כלל נהוג לומר למי שרוצה ללמוד לנגן על גיטרה שהכי טוב להתחיל לנגן בגיטרה קלאסית, קשה באמת לקבוע או לומר שזה מדויק, אך אפשר למצוא את ההיגיון באמירה. הגיטרה הקלאסית נחשבת לקלה מבחינת משקל והמבנה שלה הוא מאוד נכון עבור הגיטריסט המתחיל.

כמובן גם לסגנון שאתם אוהבים ורוצים ללמוד לנגן יש חשיבות אם אתם רוצים לנגן רוק או אולי מטאל הגיטרה הקלאסית לא ממש תתאים, אך שוב מצד שני מאוד קל ללמוד את הבסיס של נגינה על גיטרה בעזרת גיטרה קלאסית.

גיטרה אקוסטית

הגיטרה האקוסטית היא גיטרה עם נפח תעודה כמו הגיטרה הקלאסית השונה הוא המיתרים שעשויים ממתכת והם מפיקים צליל אשר מעט יותר מזכיר את הגיטרה החשמלית, גם הגיטרה האקוסטית יכולה להתאים לגיטריסט המתחיל, בדומה לגיטרה הקלאסית המבנה של הגיטרה מאוד נוח ומאפשר ללמוד את הבסיס בצורה קלה וטובה.

אחד היתרונות הבולטים של הגיטרה האקוסטית הוא ההגברה שלה, הגיטרה מגיעה בדרך כלל עם חיבור למגבר כך שאתם יכולים לחבר את הגיטרה להגברה ולהנות מהסאונד של הגיטרה, כמובן שניתן גם לשלב אפקטים עם הגיטרה כך שתקבלו סאונדים מיוחדים וייחודיים.

גיטרה חשמלית

גיטרה חשמלית

הגיטרה החשמלית היא המודרנית ביותר מבין השלושה, זוהי גיטרה אשר חייבת הגברה כדי להפיק צלילים בשונה מהאקוסטיקה המופקת על ידי תיבת תעודה בשני הגיטרות האחרות. הגיטרה החשמלית מתאימה כמעט לכל סוגי המוזיקה החל מפופ, רוק, בלוז,פאנק, ועוד.

כמובן שזאת לא הגיטרה שאתם יכולים לקחת למדורה יחד עם החברה, כך הבחירה של גיטרה חשמלית מצריכה מכם גם לרכוש מגבר. בנגינה על גיטרה חשמלית ניתן להפיק צלילים רבים כאשר משלבים אפקטים כמו reverb, שמוסיף הד לצלילים מנוגנים, יש עוד אפקטים רבים כמו Distortion, אשר כמו שמו מעוות את הסאונד של הגיטרה, צלילים שאתם יכולים לשמוע הרבה במוזיקת רוק.

מה עוד חשוב לדעת על סוגי הגיטרות?

רוב הגיטריסטים המתחילים בדרך יתקלו בשאלה עם איזה סוג של גיטרה הכי כדאי להתחיל? יש את אלה שפעם ראו מישהו מנגן על אחת מהגיטרות נאמר החשמלית, וזה יצר אצלו חלום להפוך להיות נגן מוביל על גיטרה חשמלית. כמובן שהוא בטח ירכוש את החשמלית בתור גיטרה ראשונה. 

קשה לקבוע איזה גיטרה באמת הכי טובה להתחלה, לכן מומלץ לפני שקונים את הגיטרה לנסות כל סוג ולהרגיש לאיזה גיטרה אתם הכי מתחברים, מבחינת נוחות, מבחינת הצלילים, מבחינת סגנון המוזיקה שאתם אוהבים ורוצים ללמוד לנגן.

בכל מקרה כל גיטרה שתבחרו בסוף רק תועיל לכם, ידוע שנגינה על גיטרה עוזרת לפתח את האינטליגנציה, ונגינה עם אנשים נוספים זוהי חוויה מעצימה ביותר. 

שאלות נפוצות על גיטרות

טווח המחירים של הגיטרות הקלאסיות נע בטווח של כמה מאות שקלים בודדים ועד לעשרות אלפי שקלים, כמובן שמומלץ לגיטריסט המתחיל לנגן על גיטרה קלאסית לקנות גיטרה סבירה ומעלה, עדיין להישאר בטווח המאות שקלים אבל שווה להשקיע מעט ולא לקנות את הגיטרה הפשוטה ביותר, יש לזה משמעות גם כאשר אתם מתאמנים בנגינה.

ברור שכן אין איזה חוק שקובע איזה גיטרה מומלץ להתחיל לנגן, אם אתם נמשכים לגיטרה החשמלית, אין שום סיבה לא להתחיל ללמוד לנגן בה.

קודם כל חשוב לציין שלכל אחד ואחת מאיתנו שלומדים לנגן תהיה התקדמות בקצב שונה, יש גיטריסטים שאחרי מספר חודשים מצליחים לנגן ברמה טובה וכבר יכולים להשתלב בהרכב, יש את אלה שלוקח להם יותר זמן והם צריכים להתאמן יותר, כמובן שהאימונים מאוד משפיעים על קצב ההתקדמות שלכם.

בשלב הראשון הגיטרות האקוסטיות לא היו מוגברות ולפחות במראה וברעיון היא הייתה מאוד דומה לגירות הקלאסיות, בשלב מסןים הוסיפו להן את ההגברה, אך לא כל הגיטרות האקוסטיות הן מוגברות לכן אם אתם מעוניינים בגיטרה מוגברת יש לבדוק זאת מראש.

תוכן עניינים