איכות ההקלטה: האם יש הבדל בין מיקרופון באולפן למיקרופון בטלפון?

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

הסיבות להקלטה במיקרופון אינן נגמרות: הקלטת שיר לאירוע, הקלטת שיר כזמרים מתחילים ועד להקלטה קריינות לנתב שיחות בעסק. חלק מהאנשים המחפשים להקליט במיקרופון, ינסו לנסות להקליט את עצמם באמצעות המיקרופון של הטלפון. מה ההבדל בין מיקרופון בטלפון למיקרופון באולפן הקלטות מקצועי? מה ההבדלים באיכות ההקלטה והתוצאה הסופית? כל הפרטים כאן!

למיקרופון שימושים רבים: מהקלטת שיר לאירוע ועד הקלטת קריינות

מכשיר המיקרופון המקליט מלווה כל אחד מאיתנו ומותאם לצרכים שונים: שיחות טלפון, הקלטת קול בוואטסאפ, פגישות עבודה ב ZOOM, הקלטת פגישות וראיונות, הקלטת שיר לאירוע, הקלטת שיר לזמרים בכל הרמות, הקלטת קריינות לנתב טלפון של חברות ועסקים במשק וצרכים שונים נוספים.
בכל טלפון חכם קיימת האפשרות להקליט את עצמכם מדברים לבד ועד הקלטת שיחות טלפון עם מוקדי שירות, מכירה ועוד – האפשרות הזו הובילה את המיקרופונים לאחד המוצרים הטכנולוגיים הנרכשים ביותר בעולם.

יחד עם הצרכים הרבים למיקרופון כך גם המחירים על כך מיקרופון, כאשר עלות של מיקרופון זול או לנייד יעלה כמה עשרות שקלים, מיקרופון איכותי למחשב יכול לנוע בין מחיר של כמות מאות שקלים ומיקרופונים מקצועיים לאולפני הקלטות נעים במחירי של כמה אלפי שקלים למיקרופון בודד וללא ציוד הסאונד הנלווה הדרוש.
מחירי המיקרופון תלויים בעיקר בפרמטר אחד מרכזי: איכות ההקלטה, זו תקבע כיצד ישמעו אתכם וככל שהמיקרופון יהיה איכותי יותר ותנאי ההקלטה יהיו טובים יותר, כך גם איכות המיקרופון תהיה גבוהה יותר (והמחיר על כך בהתאם).
המשוואה הסופית פשוטה: ככל שציוד הסאונד וההקלטה יהיה איכותי יותר, כך התוצאה הסופית תהיה טובה יותר.

מיקרופון בטלפון: איכות ירודה, מתאים להקלטה בין חברים ולשיחות אישיות

עם כל הכבוד הרב על פיתוח הטלפון החכם מהעשור האחרון והפיתוחים הצפויים העתידיים, כל מומחי הסאונד יסכימו כי מיקרופון בטלפון לא יכול להגיע לרמה איכותית מספיק בדומה למיקרופון ייעודי למשימות שונות ובמיוחד לא להתקרב למיקרופון איכותי של אולפני הקלטות הכוללים ציוד סאונד והקלטה מתקדמים.
מיקרופון לטלפון מומלץ למצבי שיחות טלפון, הקלטות שיחות ועד הקלטות תזכורות לעצמכם, המיקרופון בטלפון שאיכותו ירודה ואינו מבודד רעשי רקע בצורה מספקת, אינו מתאים לאנשים המבקשים להקליט שיר לאירוע, שיר לעצמם כקריירה של זמרים ולא לקריינות לעסקים וחברות.

בקטגוריה נוספת במיקרופון בטלפון נמצא גם המיקרופון למחשב, מיקרופון למחשב מתאים לצרכים ייחודיים של אנשים שונים: כך למשל אם אתם עורכים פגישות עבודה והרצאות מרובות בזום או בסקייפ, רצוי לקנות מיקרופון איכותי למחשב.
אם אתם מנהלים ערוץ יוטיוב או פייסבוק ומעוניינים לקריין את מה שאתם רואים, סביר שתצטרכו מיקרופון ברמה טובה למחשב כדי שהעוקבים שלכם ייקחו אתכם ברצינות.

מיקרופון באולפן הקלטות: איכות סאונד גבוהה במיוחד, בידוד רעשי רקע, הפקה באולפן

אם תשמעו הקלטה של קטע קול באולפן הקלטות מקצועי מול הקלטה בכל מצב אחר ולרבות הקלטה בטלפון, סביר שתשוו את התוצאות הסופיות להבדלים בין שידור טלוויזיה ישנה בשחור לבן לבין שידור טלוויזיה באיכות הכי גבוהה הקיימת כיום – הבדלים של שמיים וארץ.
אולפן הקלטות מקצועי כדוגמת "אולפני לי-רון" הוא אולפן שייעודו הוא הקלטות שיר לאירוע עבור כל אדם או קבוצת מקליטים, הקלטות זמרים מתחילים-בינוניים והקלטות קריינות לצרכים עסקיים שונים.
איכות ההקלטה גבוהה במיוחד והתוצאה הסופית איכותית ומקצועית, הסיבות לכך רבות: 

  • אולפן ההקלטות כולל ציוד הקלטה וסאונד מתקדמים המובילים לאיכות הקלטה ברמה גבוהה מאוד
  • אולפן ההקלטות מבודד באמצעות בידוד אקוסטי איכותי מקיר לקיר, המאפשר בידוד רעשי רקע
  • תוכנות עריכה מתקדמות להוספת אפקטים, תיקון זיופים ושיפור הקול
  • מפיק מוזיקלי אישי ומקצועי לכל הקלטה

תוכן עניינים